Haber

Erdoğan: Depremden etkilenen ailelere 10 bin lira destek verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan deprem bölgesine gitti. Maraş’ta açıklama yapan Erdoğan, depremden etkilenen ailelere 10’ar bin lira takviye verileceğini söyledi.

Ölü sayısının 8 bin 574’e çıktığını açıklayan Erdoğan, “AFAD açıklamaları dışında provokatörlere fırsat vermemenizi, basın mensuplarının da fırsat vermemesini istiyorum” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

YIKILAN BİNA SAYISI 6 bin 944:An itibariyle ölü sayısı 8 bin 574, yaralı sayısı 49 bin 133. Yıkılan bina sayısı ise 6 bin 944. Buradan milletimin böyle olaylarda gösterdiği gibi vatandaşlarım da bu afetlerde sabır gösterdi. afetler ve gelecekte gösterecektir.

HAREKET EDEN DEVLET KURUMLARI: Bu çalışmaları başta AFAD olmak üzere belediyelerle yürütmektedir. Tüm illerimizde bakan olan meslektaşlarımla birlikte bu operasyonların uyumlaştırılmasını yürütüyoruz. Devlet kurumları iş başında. İkinci gün ve bugün durum hakimdi. Enkazla ilgili çalışmalar devam ediyor, bakanlığımız enkaz kaldırma çalışmalarını yürütmeye başlıyor. Hedefimiz bunları Kahramanmaraş ve 9 ilde toplu konut işletmeciliği ile bir yılda gerçekleştirmek. Vatandaşımızın sokakta kalmasına asla izin veremeyiz.

CİDDİ BİR ODA SAYISINA ULAŞTIK: Şu anda vatandaşlarımız Antalya, Alanya, Mersin gibi bölgelerde otellerle görüşme yaptı. Otellerde konaklamak isteyenler olursa vatandaşlarımızı yerleştirmeye hazırız. Çok önemli bir oda sayısına ulaştık. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu