Haber

Türkiye Barolar Birliği “Enkaz Radarı” mobil uygulamasını hizmete açtı.

Türkiye Barolar Birliği (TBB), Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen binaları kayıt altına almak için “Enkaz Radarı” adlı taşınabilir uygulamayı hayata geçirdi.

Sendikadan yapılan açıklamada, yeterli teknik inceleme yapılmadan enkazın kaldırılmasının delil toplamayı imkansız hale getireceği belirtildi.

Açıklamada, zanlıların tamamının tespitinin, kusur durumlarının tespitinin ve facianın sorumlularının cezasız kalmamasının delillerin sağlıklı bir şekilde tespitine bağlı olduğu vurgulandı.

“TBB olarak Enkaz Radarı uygulaması ile her yıkılan binayı kayıt altına alıp ihmali ortaya çıkarıyoruz. Gönüllüleri sallantı alanında organize ederek sahada görev yapacak meslektaşlarımızla birlikte adli süreç için görüntü arşivi oluşturuyoruz.

Sizi kanıtların toplanmasına yardımcı olmaya ve ücretsiz Enkaz Radarı taşınabilir uygulamasını kullanmaya davet ediyoruz. Deprem bölgesindeki tüm enkazları kayıt altına alarak adaletin her zaman birlikte sağlanmasına yardımcı olabiliriz. Hiçbir vatandaşımız savunmasız bırakılmayacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu