Haber

Çözümü Antalya Kırcami’de bulmak

ANTALYA (İGFA) – Kırcami, Antalya’nın tam merkezinde, Kırcami, Doğuyaka, Topçular, Tarım, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin belirli kısımlarını kapsayan bölgenin genel adıdır. 1970’li yıllarda bölgede tarım, 1990’lı yıllarda toprak yorgunluğu ve kirlilik gibi nedenlerden dolayı sürdürülemez hale geldi. Bölgeye karakterini veren temel faaliyet tarım olmaktan çıkınca imar sorunu gündeme geldi.

Bölgenin sonunu simgeleyen Özgürlük Bulvarı ve çevresinde apartmanlar yükselirken Kırcami, çözülemeyen sorunları nedeniyle şehrin tam merkezinde kocaman bir boşluk olarak kaldı. Muratpaşa Belediyesi, Ümit Uysal’ın ilk kez belediye başkanı seçildiği 2014 yılında hummalı bir şekilde çalışmalarına başladı. Kırcami’de hafta sonu toplanan ve uzun saatler çalışan belediye meclisleri tarafından sorun çözüldü. Ancak mahkemelerden analizler geldi. İki kez tapu dağıtımı yapılan Kırcami’de bu kez Nisan ayında Antalya 2. İdare Mahkemesi tarafından imar planı iptal edildi.

Muratpaşa Belediyesi, yerel mahkemenin kararını Konya Bölge İdare Mahkemesi’ne temyiz etti. Ancak mahkeme henüz bir karar vermediği için iki çözüm konuşuldu. Yaklaşık 35 bin kişinin mülk sahibi olduğu Kırcami’de belediye ya parsellemeyle ilgili yargı süreçlerinin tamamlanmasını bekleyecek ya da imar sürecini yeniden başlatarak inşaatın başlamasını sağlayacak. Muratpaşa Belediyesi karar öncesinde Kırcami’deki dernek ve muhtarların görüşlerini alacak.

seferihisar-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu